JAK PROBÍHÁ LÉČBA

Na první vyšetření si vyhraďte 30 minut.

Vyposlechnu si, co vás trápí. Velmi důležité jsou detaily nemoci - přesné projevy. Kdy pozorujete zhoršení, kdy zlepšení, čím jsou obtíže doprovázeny. Prosím, zamyslete se nad těmito otázkami dopředu.

Na základě toho určím lék, který si většinou odnesete přímo s sebou.

Také si domluvíme kontrolu a vysvětlím Vám, co od léku můžete čekat.

Při léčbě chronických stavů dochází ke změnám postupně, v řádu týdnů až měsíců.

Naopak při akutní nemoci bývá znát pozitivní změna do 24 hodin.

Reakce na homeopatický lék se liší od alopatické ("chemické") léčby. V případě "chemických" léků jsme zvyklí, že po podání nastane na pár hodin bezpříznakový stav, ale jen do doby, kdy léky přestanou účinkovat a nemoc se znovu projeví v plné síle. Nemoc nikam nezmizela, jen jsme "vypnuli kontrolku", potlačili symptomy. V případě potlačení teploty i připravili tělo o důležitý způsob, jak se vyrovnat s patogeny.

Zlepšení po podání homeopatického léku je způsobeno posunem od nemoci směrem ke zdraví. Vidíme zvýšení energie, chuť k jídlu, posilující spánek. V případě akutní nemoci se zvýší sekrece sliznic (místo suchého kašle se objeví odkašlávání, místo ucpaného nosu vodnatá rýma).

Teprve na dalších místech v důležitosti je ústup teploty, zlepšení lokálních symptomů (např. nález na sliznicích, na kůži). Tyto symptomy se musí lepšit ve směru zevnitř ven a ze shora dolů. Další pravidlo je – nejdřív se zlepší nejzávažnější projev, pak ty ostatní. V praxi: přestane dušnost, suchý kašel se změní na vlhký a objeví se hojná rýma. Pak zmizí kašel a vytratí se rýma.

Jak máte užívat lék Vám při konzultaci vysvětlím osobně, pro jistotu se můžete podívat na užívání léků. 

První vyšetření

Na první vyšetření si vyhraďte 30 minut.

Vyposlechnu si váš příběh, vše o nemoci, a protože to úzce souvisí, také o vás samých. O vašich trápeních, starostech. Velmi důležité jsou detaily nemoci - přesné projevy. Kdy pozorujete zhoršení, kdy zlepšení, čím jsou obtíže doprovázeny. Prosím, zamyslete se nad těmito otázkami dopředu.

Na základě toho určím lék, který si většinou odnesete přímo s sebou. Někdy ho musím nachystat. V tom případě se domluvíme, kdy vám ho dodám.

Také si domluvíme kontrolu a vysvětlím Vám, co od léku můžete čekat.

Kontrola

Na kontrole (za 6 - 8 týdnů) probereme vaši reakci na lék. Budu se ptát na to, co se dělo při užívání léku, bezprostředně po skončení a jaký byl váš stav po celou dobu od poslední návštěvy. Kontrola zabere čtvrt až půl hodiny. Závěrem se opět domluvíme na dalším postupu léčby - lék,užívání, termín.

Mezi návštěvami

Prosím sledujte :

  • všechny příznaky své nemoci
  • celkovou hladinu energie
  • chuť k jídlu
  • spánek
  • náladu
  • chuť do práce
  • nezvyklé příznaky

Pro lepší přehlednost si jednou týdně poznamenejte u všech ukazatelů hodnotu od 1 do 10.

10 je maximum (maximum bolesti, maximum energie, největší chuť k jídlu, nejlepší spánek, ale i největší nespavost).

Kdy budu zdravý?

Přibližně na každý rok vaší nemoci připadá měsíc léčby, od okamžiku, kdy je nasazen správný lék. Záleží i na tom, nakolik byla nemoc potlačovaná standartní medicínou a kolik energie má vaše tělo.

Cílem je spokojený zdravý pacient, který je v harmonii sám se sebou. Zdraví je definované Světovou zdravotnickou organizací jako "stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody", nikoli jen absence nemoci. Snažím se toho držet.

Jsem ráda, když mi pacient sám řekne, co by rád změnil a čeho by chtěl dosáhnout.