Podávání železa v těhotenství

15.10.2015

Anorganické železo v tabletách vyvovává řadu nežádoucích příznaků - zácpu, poruchy trávení, ranní nevolnost, snadnou tvorbu modřin, žilní varixy, zhoršuje otoky rukou a nohou. V těle samotném je tolik železa, že skutečný nedostatek je nepravděpodobný - nedostatek je důsledkem poruchy distribuce.

Novorozené i starší kojené děti mohou mít větší problémy se žloutenkou, pokud matka brala a bere železo.

Teorie, o kterou se opírám, je působení homeopatik na biochemii buňky. Správný homeopatický lék dokáže regulovat metabolismus a nastavit správné hospodaření s železem. Můžeme podpořit jeho vstřebávání a využití lékem Ferrum phosphoricum 5CH, v kombinaci s Calcarea phosphorica 5CH  - novotvorba červených krvinek (viz Tkáňové soli).

Pokud přeci jen chceme zvýšit příjem železa, třeba po větších krevních ztrátách, je lépe přijímat železo v zeleném čaji, červené řepě, černém jeřábu, grapefruitech nebo v červeném mase a játrech, samozřejmě nejlépe v biokvalitě.

Polékových komplikací po užívání tablet železa zbaví Ferrum phosphoricum.Pozn.: Na novorozeneckou žloutenku je lék China - snižuje hladinu bilirubinu. Pomáhá u snadno nadmutých dětí, které špatně prospívají. Druhý lék je Chelidonium - jen žloutenka, matka nemůže s dítětem z porodnice, jiné příznaky nejsou. Žluté děti s průjmem potřebují Natrum phosphoricum. Nadmuté děti, s kolikou, řve tak, že si vykřičí kýlu - Lycopodium.  Někdy je potřeba Phosphor - vyděšené dítě, nebo Chamomilla - tam je neustálý pláč a jekot, novorozence musí mít stále někdo na ruce. 

Vždy k tomu Natrum sulphuricum 5CH, detox.jater a podpora funkce.