Homeopatická pomoc při úrazech a operacích

26.06.2014

Úrazy řeší nejen rodiče malých a větších dětí, ale často i senioři - třeba kvůli horšímu zraku, špatné svalové koordinaci a závratím. Je dobré mít po ruce i něco jiného, než obvaz a desinfekci, protože homeopatický lék dokáže urychlit uzdravování, i srůstání zlomenin, zabránit tvorbě nehezkých jizev, odstranit velkou bolest, urychlit hojení poškozených nervů, zabránit hnisání. Důležité je podání hlavně po úrazech hlavy a páteře - můžete zabránit rozvoji následků zranění nervové tkáně. Vždy volte co nejvyšší potenci a hned po zranění dávkujte velmi často.

Arnica 

Zhmoždění měkkých tkání - jakýkoli úraz, modřina, boule, naraženiny, pády. Kombinovat s Hypericum při zranění nervů.

Hypericum 

Velmi bolestivé zranění - konečky prstů, zaražená tříska hluboko, ukopnutý palec, naražená kostrč.

Bolest zubu, když kaz zasáhne nerv zubu.

Bolest se šíří po nervu směrem od periferie k mozku (u končetiny nahoru).

Calendula

Odřeniny, škrábance - zlepší hojení, brání hnisání, ideální na rozbitá kolena. Vnitřně i zevně v tinkuře přímo na ránu.

Apis 

Boule, jakékoli zranění, kde přichází úleva chladným obkladem a kde se objeví otok.

Otok, zrůžovění, svědění, bolest, pálení - alergické stavy. Spálení slunkem, požahání hmyzem nebo medúzou - pocit bolesti, pálení, zlepš. chladným obkladem.

Při požahání a alergii komb. s Histaminem.

Silicea 

Vražená jehla, tříska, bodlina z ježka, střep - podpoří rychlé vyloučení, vyhnisání.

Natrum sulphuricum - po zranění mozku nebo páteře VŽDY. Brání rozvoji otoku mozku a míchy, pozdějším závratím, bolestím vyzařujících do končetin apod. Často u dětí, které opakovaně padají z malé výšky (třeba z gauče na koberec, "vlastně se nic nestalo") a pak neprospívají (stále nemocné, žlutá rýma, průjmy, bledost) - je to zvláštní, ale je tu souvislost a tenhle lék to umí zvládnout!

Staphysagria - hojení řezných ran

Graphites - po operacích, hlavně u lidí, kteří se špatně hojí, mají sklon k přibírání na váze "i z vody", mají chronické potíže s pokožkou (ekzém, bradavice, mokvání, lupy). Zabrání vzniku keloidních jizev a komplikací vzniklých přímo v jizvě (píštěle, bujení).