Bolest v krku

14.10.2015

Bolest v krku není výsadou jen období podzimních plískanic a zimních mrazů, s nástupem klimatizace se setkáváme s nachlazením i uprostřed léta. Kromě toho, v létě přichází i "angíny z horka", a tak je pacientů s bolavým hrdlem vlastně celoročně dost. 

Řada z nich si dojde pro antibiotika, někdo jen pro "něco na cucání" z lékárny, ti přemýšliví zkusí něco provést se svými návyky nebo myšlenkovými vzorci, ale všichni mohou užívat i homeopatický lék, který při správném výběru zvládne virovou, bakteriální i kvasinkovou bolest v krku rychle a jemně.

Z přírodní léčby můžete sáhnout po propolisu, šalvěji, TTO, slivovici, medu, zázvoru... Výborný je i Larypront - obsahuje lysosym, který Fleming objevil ve slinách a který likviduje mikroby. (Pozor, není vhodný pro alergiky na vejce a na včelí produkty.)

Nebo vzít homeopatikum a zažít skutečnou léčbu. 


BOLESTI V KRKU

Belladonna - nejdůležitější lék u zánětu mandlí. Rychlý nástup, pravá strana oteklá, bolavá, jasně červená, suché sliznice, chuť na teplé. Horší dotykem hrdla, otočením hlavy, pohybem, polykáním, kašlem, studeným vzduchem. Vysoká teplota, studené nohy, pocení. Absces. Často v létě z horka, v zimě z prochladnutí.

Phytolacca - temně rudé až fialové hrdlo, bolest silně zhoršená teplým nápojem, chce studené. Bolesti vystřelují do uší, zhoršení polykáním nebo vyplazením jazyka. Uzliny oteklé.

Hepar - hnisavý zánět (s čepy nebo povlaky), ostrá bolest jako rybí kost, horší čímkoli studeným, lepší teplem. Absces.

Kalium muriaticum - bolesti způsobené kvasinkovou nebo bakteriální infekcí . Sliznice je povleklá bíle nebo našedle, na mandlích mohou být bílé čepy. Bývá i bílá rýma, zalehlé uši (zánět Eustachovy tuby), soor (moučnivka). I na chronické čepy na mandlích.

Capsicum - silné pálení způsobené pobytem v chladnu a vlhku, chladem se zhoršující. Hrdlo je rudě červené, stav komplikuje suchý bolestivý kašel, velmi nepříjemná bolest v uších a často i pálení při močení.

Lachesis - vlevo, horší teplými tekutinami, horší v noci a ráno. Pocit hroudy v krku, vrací se po polknutí. Rudý nebo fialový otok.

Lycopodium - vpravo, zimomřivost, lepší teplé. Horší odpoledne.

Mercurius - hnisání, pach, otok mandlí, uzlin, jazyka, slinění. Noční pocení. Horší teplem i chladem, v noci. Absces.

Mercurius iodatus flavus (u Boironu Merc.protoiodatus) - pravá strana, šíří se doleva, pomalý nástup, podobný Mercuru, ale nemusí slinit.

Mercurius iodatus ruber (u Boironu Merc.bioidatus)- levá strana, jako Mercur, ale nesliní, trochu častější než předchozí.