Máte dotaz?

Způsob užití

HOMEOPATIE » Způsob užití

Nejprve - jak dostat lék z tuby Boiron:

 

Na lék nesaháme prsty, apikujeme ho přímo z víčka. 


Způsob užití

podle Dr. Hahnemanna, zakladatele homeopatie

  

Homeopatika se užívají rozpuštěná v obyčejné kohoutkové vodě, případně v balené vodě bez bublinek.  

 • Rozpustíte 1 kuličku léku v 1,5l lahvi (pro děti v 0,5l).
 • Tento roztok pak pijete během dne.
 • Před každým napitím několikrát dynamicky uhodíte o dlaň druhé ruky.
 • Během dne roztok upíjíte po doušcích, dokud na dně nezbyde  cca 2 - 3cm. 
 • Toto množství dolijete opět čistou vodou, lék už nepřidáváte! (ředíte tak lék na vyšší homeopatickou potenci, přidáním nové kuličky byste se dostali s potencí zpět na začátek)
 • Tak máte nachystanou dávku na další den.  

 

Takto užíváte lék 3 - 7 dní, jak v akutních, tak v chronických stavech. 


Kolik a jak podáváme homeopatika malým dětem?

Malým dětem přelijeme malé množství léku do skleničky, aby celý obsah láhve neznečistily např. zbytky jídla. Těm úplně nejmenším lék podáváme lžičkou, kapátkem nebo stříkačkou, větší děti mohou lék pít místo nápoje. Samozřejmě v úměrném množství, pro chronické "nepiče" platí nejlépe každou hodinu doušek (kojenec každou hodinu, kdy je vzhůru, jednu lžičku).
 
 
 

 

Proč nedoporučuji lék v suchém stavu?

Pokud se podá jedna suchá kulička pod jazyk, může snadno dojít k narušení účinku léku, k antidotaci. Voda je nejlepší nosič a pomůže dokonalému účinku léku:

 • *donese lék i k poslední buňce v těle
 • *odplaví z těla toxiny
 • *opakovaným ředěním se zabrání předávkování lékem
 • *nehrozí časná antidotace - však za chvíli se napijete zas 
 • *postupným třepáním a ředěním organismus dostane celou sumu potencí, každá o stupínek vyšší než předchozí a nástup účinku je tak rychlejší a působení hlubší
 

Antidotace 

S antidotací (rušení účinku léčby kávou, mentolem apod.) si příliš nelamte hlavu. Pokud je lék správně, trocha mentolu nebo kávy jeho účinek většinou jen sníží, zkrátí dobu působení, ale nezruší ho. Pokud ano, nebyl podán správně - byl v souladu třeba z 60%, antidotum účinek snížilo na 40%, a to už nestačí na úzdravu. Přesto platí - čím dříve po podání léku, tím je organismus náchylnější k antidotaci. Aspoň 14 dní po podání léku by bylo dobré kofein a mentol (hlavně v podobě silných větrových žvýkaček a bonbonů) vyřadit.

Co téměř stoprocentně zastaví účinek homeopatik, je kafr. Nejčastěji se s ním setkáte ve formě mastí, masážních emulzí a sportovních gelů (např. kafrová mast, koňské masti, opodeldok). Pokud byste někdy potřebovali zrušit účinek homeopatika, které bylo chybně podáno a projevuje se prooving, stačí namazat 10% kafrovou mast na kůži o velikosti dlaně.  

Ti nejzodpovědnější ovšem mohou kávu po dobu léčby vysadit, pít bezkofeinovou nebo náhražkovou. Na čištění zubů je na trhu homeopatická zubní pasta ve verzi pro děti i pro dospělé.

 

SEO