Máte dotaz?

Podzimní trápení - deprese

14.10.2015 I Podzimní trápení » Podzimní trápení - deprese

S depresemi byste se měli vždy obrátit na profesionála. Protože jsme ale národ kutilů, homeopatii nevyjímaje, uvedu zde dva léky, oblíbené v mlhavé Anglii. Oba mají sebevražedné tendence, je-li jim opravdu špatně. Svědomí mi nedá je neuvést:

Aurum metallicum 30CH - deprese vyvolané neúspěchem, třeba jen domnělým. Krachem podnikání, vztahu, postavení, finanční ztrátou - všeho, na čem mu extrémně záleželo. Jiný důvod jsou deprese ze silných bolestí - při rakovině, ale i jiných. Vše se horší tmou, nedostatkem slunce. Zároveň bývá nespavost. Nechce žít, jen přemýšlí, jak to skončit. Nesvěřuje se, velmi uzavřený, nebezpečné! okolí si až na pohřbu uvědomí, že to vlastně celou dobu naznačoval.

Natrum sulfuricum - vše se horší chladem a VLHKEM, proto zhoršuje podzim. Kdysi mohl prodělat úraz hlavy. Horší je po ránu, zoufalý, navíc ho ráno může trápit průjem. Nevidí naději, přesto bojuje, je příliš zodpovědný k bližním ("to jim nemůžu udělat").Nejlépe v potenci 30CH, pokud je ale potřeba dávku často opakovat, je lépe zvolit 5 nebo 9 CH a podávat denně, jako tkáňovou sůl (viz kap.Tkáňové soli). Uvažujte o doplnění i Kali-phos., Nat-mur. nebo Calc-phos.

Temné dny nedělají dobře ani dalším lidem - Phosphor, Ammonium carbonicum, Rhus toxicodendron, Platina, Calcarea carbonica, Sepia.

Sepia - nehrozí sebevraždou, ale špatně se jí (a s ní) žije. Zhoršená vším, co zpomaluje krevní oběh. Na podzim je chladno, není tolik možností sportovat (třeba byla zvyklá běhat, teď je ráno i večer tma a ona se bojí). Je podrážděná a protivná, hlavně večer. Příšerné před menstruací. Nelitovat - vytočí se! Nejlepší řešení - najít jiný druh sportu - dobrý je aerobik, zumba, tanec obecně, ale nesmí jí být u toho zima!

 

SEO