Máte dotaz?

Jak probíhá léčba

HOMEOPATIE » Jak probíhá léčba

Jak probíhá léčba

Bylo by nereálné vám slibovat, že po jedné návštěvě budete úplně OK. Homeopat nefunguje jako masér, že by se vám okamžitě ulevilo. Musíte počítat s tím, že při léčbě chronických stavů dochází ke změnám postupně, v řádu týdnů až měsíců.

Naopak při akutní nemoci musí být znát pozitivní změna do 24 hodin. Ovšem co je pozitivní změna, vám nejlépe řekne homeopat, se kterým byste měli být po dobu léčby v kontaktu. Reakce na lék se liší od alopatické ("chemické") léčby, kde po podání potlačujících léků často sledujeme bezpříznakový stav, který se po několika hodinách mění zpět na "zhoršení" - léky přestanou účinkovat a nemoc se znovu projeví v plné síle. V případě homeopatického léku se za zlepšení považuje zvýšení psychické energie, zvýšení fyzické energie, zlepšení chuti k jídlu, nástup výtoků. Teprve na dalších místech v důležitosti je ústup teploty, zlepšení lokálních symptomů (např. nález na sliznicích, na kůži). Tyto symptomy se musí lepšit ve směru zevnitř ven a zeshora dolů. Další pravidlo je - nejdřív se zlepší nejzávažnější projev, pak ty ostatní. V praxi - přestane dušnost, suchý kašel se změní na vlhký, objeví se hojná rýma. 

 

  

 


První vyšetření

Na první vyšetření si vyhraďte hodinu a půl.

Vyposlechnu si váš příběh, vše o nemoci, a protože to úzce souvisí, také o vás samých. O vašich trápeních, starostech. Velmi důležité jsou detaily nemoci - přesné projevy. Kdy pozorujete zhoršení, kdy zlepšení, čím jsou obtíže doprovázeny. Prosím, zamyslete se nad těmito otázkami dopředu.

Na základě toho určím lék, který si většinou odnesete přímo s sebou. Někdy ho musím nachystat. V tom případě se domluvíme, kde a kdy vám ho dodám. 

Také si domluvíme kontrolu a vysvětlím Vám, co od léku můžete čekat.


Kontrola

Na kontrole (za 6 týdnů) probereme vaši reakci na lék. Budu se ptát na to, co se dělo při užívání léku, bezprostředně po skončení a jaký byl váš stav po celou dobu od poslední návštěvy. Kontrola zabere hodinu. Závěrem se opět domluvíme na dalším postupu léčby - lék, potence léku, termín.


Mezi jednotlivými návštěvami

Prosím sledujte :

  • všechny příznaky své nemoci
  • celkovou hladinu energie
  • chuť k jídlu
  • spánek
  • náladu
  • chuť do práce
  • nezvyklé příznaky

Pro lepší přehlednost si jednou týdně poznamenejte u všech ukazatelů hodnotu od 1 do 10.

10 je maximum (maximum bolesti, maximum energie, největší chuť k jídlu, nejlepší spánek, ale i největší nespavost).


  Jak dlouho trvá vyléčení

Přibližně na každý rok vaší nemoci připadá měsíc léčby, od okamžiku, kdy je nasazen správný lék. Záleží i na tom, nakolik byla nemoc potlačovaná klasickou medicínou a kolik energie má vaše tělo.

 

 


Cíl homeopatické léčby

Cílem je spokojený zdravý pacient, který je v harmonii sám se sebou. Zdraví je definované Světovou zdravotnickou organizací jako  „stav fyzické, psychické, sociální a estetické pohody", nikoli jen absence nemoci. Snažím se toho držet.

Jsem ráda, když mi pacient sám řekne, co by rád změnil a čeho by chtěl dosáhnout. 

 


Pokud máte nějaké další dotazy, ráda je zodpovím - viz kontakt.

SEO