Máte dotaz?

BOLESTI ZAD

 

Homeopatie hraje důležitou roli i v léčbě bolestí zad a zranění, protože zlepšuje celkový zdravotní stav, optimalizuje tonus svalstva a odstraňuje záněty ve svalech a nervech.

Přesto při potížích s pohybovým aparátem (bolesti zad, špatné držení těla, vystřelující bolesti do končetin, bolesti hlavy, závratě) doporučuji kvalitní fyzioterapeutický zásah. Ačkoli homeopatií můžeme dosáhnout skoro zázračné úlevy u případů bolestí zad, dokonce vyhřezlých plotének, tyto potíže by neměly být léčeny bez dohledu kompetentního fyzioterapeuta nebo rehabilitačního pracovníka. 

Necitlivý terapeut přitom může do léčby zasáhnout nepříznivě. Někdo aplikuje svou dovednost "alopatickým" způsobem ve snaze donutit tělo se napřímit. Jiný žádnou velkou dovednost nemá; nebo ji má, ale pracuje rutinně, bez osobního přístupu k pacientovi.

Citlivý fyzioterapetický přístup a dobře provedená masáž se s homeopatií doplňují obzvlášť dobře. Stejně tak prospěšné bývá bolavé místo "zatejpovat" (kinesiotape) a udělat to správně. Výborné jsou výsledky Dornovy terapie.

S tím vším vám může pomoct a poradit zkušená a vzdělaná terapeutka, Ing. Jitka Štychová.

www.maserkatrutnov.cz.

Při chronických bolestech zad doporučuji zajistit vhodný cvičební program s cílem posílit břišní svalstvo a napravit vadné držení těla, vhodné je plavání, joga nebo tai-či.

U pacientů s nadváhou samotné snížení hmotnosti výrazně zmírní či úplně odstraní problém s bolavými zády, krční páteří či klouby. Dietologie není v mé kompetenci, ale zájemcům předám kontakt na skvělé nutriční specialisty.

 

SEO