Máte dotaz?

Akutní léčba

HOMEOPATIE » Akutní léčba

Akutní léčba

Při léčbě akutních stavů si, prosím, všímejte i drobných odchylek od běžného stavu. Změna vnímání teploty okolí, pocení, žízeň, nechutenství nebo zvláštní chutě. Nesrovnávejte se s nikým jiným, ale sami se sebou, s obdobím, kdy Vám bylo dobře.

Jestliže vám lék za 24 hodin nepomohl, je vám stejně nebo hůř, znovu kontaktujte homeopata. Homeopat vás třeba uklidní, protože si všimne drobných změn, které vám nepřipadají podstatné, ale spíš vám v tomto případě doporučí změnu léku. 

Jakmile se příznaky změní, někdy to je důvod pro změnu léku, jindy ne - lék může pokrývat víc stadií nemoci. Důvodem pro změnu je to, že se cítíte stále špatně, i když některé symptomy mohly zmizet. Naopak, pokud po léku konečně můžete usnout, dostali jste chuť k jídlu, nebo se začnete zajímat o dění kolem sebe, ačkoli jste se začali třeba strašně potit, je lék správný. 

Stává se, že ze začátku pacient jásá, jak je mu dobře, ale později se zlepšení ztratí. Lék byl podobný, ale ne ten pravý. 

Kdo se někdy podíval na seznam léků podávaných třeba při běžném nachlazení, viděl kolik jich je a jak jemné nuance jsou mezi nimi. Nebuďte překvapeni, když se vám po několika dětských rýmách a kašlích v lékárničce nahromadí víc léků. Ze zkušenosti - lépe je mít, než nemít. Ideální je, když si pořídíte už vytvořenou sadu běžných homeopatik pro domácí užití, kde jsou nejdůležitější léky. Pak vás horečka o půlnoci u půlročního dětátka nezaskočí, máte po ruce například Aconitum. Narážím tím na problém našich lékáren, které homeopatiky nejsou tak zásobeny, jak bychom si přáli (až na vyjímky), a po šesté večer mají zavřeno. Připravené sety lze koupit přes internet - viz Odkazy, lze vybrat i speciály na cestování, pro těhotenství a porod, pro miminka a veterinární.

 

 

 

SEO