Máte dotaz?

15.10.2015 I Železo v těhotenství? Novorozenecká žloutenka

K diskusi, jestli podávat v těhotenství a při kojení anorganické soli železa:

Lépe je přijímat železo v zeleném čaji, červené řepě, černém jeřábu, grapefruitech nebo v červeném mase a podpořit jeho vstřebávání a využití lékem Ferrum phosphoricum 5CH, v kombinaci s Calcarea phosphorica 5CH (viz Tkáňové soli).

Anorganické železo v tabletách vyvovává řadu nežádoucích příznaků - zácpu, poruchy trávení, ranní nevolnost, snadnou tvorbu modřin, žilní varixy, zhoršuje otoky rukou a nohou. V těle samotném je tolik železa, že skutečný nedostatek je nepravděpodobný - nedostatek je důsledkem poruchy distribuce.

Teorie, o kterou se opíráme, je působení homeopatik na biochemii buňky. Lék dokáže regulovat metabolismus a nastavit správné hospodaření s železem.

Polékových komplikací po užívání tablet železa zbaví Ferrum phosphoricum 5-30CH.

Novorozené i starší kojené děti mohou mít větší problémy se žloutenkou, pokud matka brala a bere železo.

(Pozn.: Na novorozeneckou žloutenku je lék China - snižuje hladinu bilirubinu. Pomáhá u snadno nadmutých dětí, které špatně prospívají. Druhý lék je Chelidonium - jen žloutenka, matka nemůže s dítětem z porodnice, jiné příznaky nejsou. Někdy je potřeba Phosphor  - vyděšené dítě, nebo Chamomilla - tam je neustálý pláč a jekot, novorozence musí mít stále někdo na ruce. Použijte 30CH. Vždy k tomu Natrum sulphuricum 5CH, detox.jater a podpora funkce).

 

SEO